helalderman

YEDİKLERİN KADAR DOĞALSIN…

AŞI ALDATMACASI VE ÇOCUK ÖLDÜREN YALANLAR YIĞINI

Posted by helalderman 18 Ağustos 2011


Haziran 2011 Dr. Mercola
Çeviren Murat Onuk
Kanlı ElleR

50’li yılların başında Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanmakta olan dört aşı vardı; difteri, tetanos, boğmaca ve çiçek aşısı. Çocuklar iki yaşına gelene kadar bu dört aşıdan her vizitede üç aşıyı geçmeyecek şekilde toplam on üç doz aşılanıyorlardı.

80’lerin ortalarına gelindiğinde aşıların sayısı yediye çıktı; difteri, tetanos, boğmaca, kızamık, kızamıkçık, kabakulak ve çocuk felci. Çocuklar iki yaşına gelene kadar bu yedi aşıdan her vizitede dört aşıyı geçmeyecek şekilde on beş doz aşılanmaya başladılar.

80’lerin ortasından beri bu listeye yeni aşılar ilave edildi.

Günümüzde çocuklar iki yaşına kadar bir vizitede sekiz aşıya kadar olacak şekilde on dört farklı aşıdan toplam otuz yedi doz aşılanıyorlar!

Amerika’da dünyanın tüm ülkelerinden daha fazla aşı öneriliyor. CDC (Centers for Disease Control and Prevention – Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri) altı yaşına kadar on dört aşıdan kırk sekiz doz, on sekiz yaşına kadarsa on altı aşıdan altmış dokuz doz aşı öneriyor. CDC ayrıca altı aylıktan ölünceye kadar her yıl grip aşısı yaptırılmasını da tavsiye ediyor.

Çocuklarımıza ve yetişkinlerimize önerilen aşıların sayısındaki bu dramatik artış nereden kaynaklanıyor?

Kaliforniya’da ortaya çıkan ve basın tarafından aşırı derecede abartılan boğmaca salgını gibi ender olarak görülen mahalli salgınlar haricinde aşılama listesine dâhil edilmiş hastalıklar, yirmi birinci yüzyılın Amerika’sında oldukça istikrarlı seyrediyor.

The Vaccine Book (Aşı Kitabı) yazarı Dr. Robert Sears’e göre ABD’de 2007 yılında aşılama listesine dâhil edilmiş hastalıkların çocukluk döneminde ortaya çıkış sıklıkları şöyle:

Pnömokok – yılda yaklaşık on bin vaka

Difteri – yılda beş vaka, bazı yıllar hiç vaka yok

Tetanos – beş yaşın altındaki çocuklarda yılda bir vaka

Boğmaca – yılda yaklaşık on bin vaka

Hepatit B – bir yaşındakilerde otuz, bir ila beş yaş arasındakilerde otuz vaka

Rotavirus – beş yüz bin vaka, elli bin hastaneye sevk, yirmi ila yetmiş ölüm vakası

Çocuk felci – 1985’ten beri hiç vaka yok

Kızamık – yılda elli ila yüz vaka

Kızamıkçık – yılda iki yüz elli vaka

Kabakulak – yılda iki yüz elli vaka

Suçiçeği – yılda elli bin vaka

Hepatit A – çoğunlukla beş ila on dört yaş arası çocuklarda olmak üzere yılda on bin vaka

Grip – milyonlarca vaka

Menenjit – yılda yaklaşık üç bin vaka

Ara sıra ortaya çıkan mahalli salgınlar üzerine genellikle olabildiğince çok korku yaymak amacıyla tasarlanmış basın haberleri ABD’deki çocuk hastalıklarıyla ilgili gerçekleri destekleyen ve kolayca ulaşılabilen istatistiklerle hemen hiç uyumlu olmuyor.

ABD’deki ciddi bulaşıcı çocuk hastalıklarının sıklığının azalmasındaki sebep aşıyı savunanların iddia ettiği gibi sadece aşıların yaygın kullanımından mı, yoksa genel sağlık, bakım hizmetleri ve yaşam şartlarındaki iyileşmeden mi kaynaklanıyor?

Acaba hâlihazırda çocuklarına ABD’ye göre çok daha az dozlarda aşı veren diğer birinci dünya ülkeleri bulaşıcı hastalıklarda benzer azalmayı yaşam şartlarındaki iyileşmeye mi borçlular?

Dünya üzerinde çocuklarına en yüksek oranda aşı uygulayan ABD dünyadaki en sağlıklı çocuklara mı sahip?

Bu soruları daha iyi cevaplayabilmek için ABD’de çocukların sağlığına bir bütün olarak bakmamız gerekiyor.

Daha Çok Aşılamayla Daha İyi Sağlığa Kavuştuk mu?

Maalesef ABD’de özellikle sağlıkla ilgili hemen her şeyde olduğu gibi fazla olanın iyi olduğu şeklinde yanlış bir kanaat var. Bunu eczanelerde “maksimum güç” etiketiyle pazarlanmakta olan ürünlerde tekrar tekrar görebilirsiniz. Amerikalıların az iyiyse; çok, çok daha iyi olmalı şeklinde saplantılı bir kanaatleri olduğu söylenebilir.

Peki bu haklı bir kanaat mi? Pek çokları tarafından en güvenli ilaç olarak değerlendirilen aspirini ele alalım. İki tane aspirin alırsanız baş ağrınız geçebilir. Ama on tane alırsanız ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Elli aspirin içecekseniz yakında bir hastane olsa sizin için çok iyi olur!

Soru şöyle sorulmalı: Son otuz yılda aşırı derecede artan aşılama sayısı çocukların daha sağlıklı olmasına mı, yoksa daha hasta olmasına mı yol açtı?

Giderek artan miktarda kanıt gösteriyor ki çocuklara yapılan ve sayısı aşırı derecede artan aşılar, aşı üreticilerini zengin ederken çocukları da sağlıksızlaştırıyor. İstatistikler çocukların giderek daha çok hastalandığını gösteriyor.

Son otuz yılda Amerikalı çocukların aldığı aşı miktarı üçe katlandı. Bu süre boyunca öğrenme güçlüğü çeken, astım ve şeker hastalığına yakalanan çocuk sayısı da üç misli arttı!

Aşı üreticileri ve savunucuları size istatistiklerin konuyla ilgisiz olduğunu söyleyeceklerdir. Ancak çocuklarımızda sayıları giderek artan kronik hastalıklarla sakatlıkların aşılardan kaynaklanmadığını gösteren tatmin edici bilimsel araştırma bulunmamaktadır.

Çocuklara bugün verilen aşı miktarının yarısının verildiği 70’li yıllarla karşılaştırıldığında kronik beyin ve bağışıklık sistemi rahatsızlıkları bulunan çocukların sayısı ikiye katlanmış durumdadır.

Maalesef bugün Amerika’da;

* Altı çocuktan birinde öğrenme özrü,

* Dokuz çocuktan birinde astım,

*Yüz on çocuktan birinde otizm,

* Dört yüz elli çocuktan birinde şeker hastalığı bulunmaktadır.

Ulusal Aşı Bilgilendirme Merkezi’nin “Altı Yaş Öncesi Kırk Sekiz Doz Aşı” başlıklı duyurusunda belirtildiği gibi:

Çocukların ilk yaşlarında giderek daha fazla aşı uygulayarak bağışıklık sistemleriyle normalin dışında oynamak kronik hastalık ve sakatlıkların artmasına yol açıyor olabilir mi?

Yoksa az daha mı iyi?

Artan miktarda aşılama çocuklarımızın yaygın sağlık problemlerini çözmüyor. Gerçek şu ki aşılama, problemin en büyük parçasını oluşturuyor.
Shauna Wood 2000 yilinda yazdigi makalesine cocuklarini HIC asilatmayi dusunmedigini belirterek basliyor. Pekcok insanin asilarin insanlara neler yapacagini bilmedigi gibi, asilarin icinde neler olduguyla ilgili en ufak bir fikirleri olmadigini soyluyor. Makalesinde verdigi bilgilerin tamamini CDC’den yani bu konuda yanlis bilgi vermesi mumkun olmayan bir kaynaktan aldigini belirtiyor.

Bundan sonrasini onun diliyle devam edecegim.

Iki tur asi vardir. Bakteriden yapilan asilar ve virusten yapilan asilar. Canli asilar ve ölü asilar olarak da ayrilirlar. Ölü asilar isi, radyasyon ve kimyasallarla yapilir. Canli asi insan icin kullanilir hale getirilmeden once zayiflatilmak durumundadir. Virusun zayiflatilmasi icin maymunlar, civciv embriyolari ve hatta kurtajla alinmis bebek hucreleri kullanilmaktadir. Zayiflatilan virus bu sefer de dezenfektan ve sabitleyicilerle kuvvetlendirilir. Bunun icin de; streptomycin, sodium chloride, sodium hydroxide, aluminum, hydrochloride, sorbitol, hydrolyzed gelatin, formaldehyde ve thimerosal yani mercury’nin turevi kullanilmaktadir.

Difteri, Bogmaca, Tetanoz asilarinin icinde neler bulunuyor:

Islah edilmis difteri bakterisi, bogmaca organizmasi, Tetanos toksini

Sodium chloride

Sodium Hydroxide (curutucu soda olarak da biliniyor) bir asindirici ve ayni zamanda gozu, cildi ve solunum yolunu tahris eden maddedir. Gozleri, cildi ve ic organlari yakabilir. Akciger ve dokulara zarar veriyor, korluge ve yutuldugu takdirde ölüme yol aciyor. Firin, kuvet, seramik ve tuvalet temizleyicilerinin ve lavabo acicilarinin icinde bulunuyor.

Formaldehyde: Nörotoksin ve kansorejen. ( Sinir sitemine etki ediyor ve kansere neden oldugu biliniyor) Insomnia(uykusuzluk) hastaligina, oksuruk, basagrisi, mide bulantisi, burun kanamasi ve ciltte tahrise (kurdesen, pisik) neden oluyor. En cok ölüleri mumyalamak icin kullanilmasiyla taniniyor. Soylendigine gore formaldehyde’in insan bedenine girmesi icin hicbir guvenilir dozu yok. Yani her turlu miktar zararli.

Hydrochloric acid: DOGRUDAN TEMASTA DOKULARI YOKEDEBILIR. Aluminyum temizleyicilerinin ve pas cikaricilarin icinde bulunuyor.

Aluminum: Toksik ve kanserojen.

Thimerosal: Mercury’nin turevi (icinde Mercury bulunuyor) Son derece tehlikeli bir koruyucu. Ethylene Glycol (antifriz) ve ethanol, thiosalicylic acid, sodium hydroxide and ethyl mercuric chloride kombinasyonlarindan meydana geliyor. Bu kimyasallar sinirsistemini zehirleyen, tehlikeli, ölümcül ve kolayca beyin ve karacigere zarar veriyor. Kansere yol aciyor.

Phosphates: Suda yasayan butun canlilari nefessiz birakiyor. Camasir, bulasik deterjanlarinin icinde ve temizlik malzemlerinin icinde bulunuyor.

Amerikan hukumeti cocuklarimizin bu asidan 5 kere olmalarini istiyor.

(Turkiye’de bu sayi ayni )

Kizamik, kabakulak, kizamikcik (rubella) asilarinin icinde neler bulunuyor:

Canli kizamik ve kabakulak virusleri civciv embriyosunun hucre kulturlerinden, canli rubella ise kurtaj yapilmis bebek hucre kulturlerinden gelisiyor.

Wistar RA 27/2 1964 yilinda 25 yasinda rubella olmus bir annenin kurtajla alinan bebeginin dokularindan buyutulmus.

Sorbital, neomycin antibiotic, hydrolyzed gelatin

Ayrica bilemedigim baska koruyucular.

Hukumet cocuklarimizin bu asidan 2 kere olmalarini istiyor.

Canli Polio asisinin icinde neler bulunuyor:

3 tip canli Polio virusu barindiriyor. Yesil Afrika maymununun hucre kulturunde ve buzagi serumunda buyumus.

Sorbital, neomycin antibiotic, streptomycin.

Ölü Polio asisinin icinde neler bulunuyor:

3 tip canli Polio virusu barindiriyor. Yesil Afrika maymununun hucre kulturunde ve buzagi serumunda buyumus.

Sorbital, neomycin antibiotic, streptomycin.

Formaldehyde: Nörotoksin ve kansorejen. ( Sinir sitemine etki ediyor ve kansere neden oldugu biliniyor) Insomnia(uykusuzluk) hastaligina, oksuruk, basagrisi, mide bulantisi, burun kanamasi ve ciltte tahrise (kurdesen, pisik) neden oluyor. En cok ölüleri mumyalamak icin kullanilmasiyla taniniyor. Soylendigine gore formaldehyde’in insan bedenine girmesi icin hicbir guvenilir dozu yok. Yani her turlu miktar zararli.

Polymyxin B

Hukumet cocuklarimizin bu asidan 2 kere olmalarini istiyor. (Turkiye’de Polio 5 kere yapiliyor.)

HIB asisinin icinde neler bulunuyor:

Haemophilus influenzae B tipi

Sacchaarides (seker)

Aluminum: Toksik ve kanserojen.

Thimerosal: Mercury’nin turevi (icinde Mercury bulunuyor) Son derece tehlikeli bir koruyucu. Ethylene Glycol (antifriz) ve ethanol, thiosalicylic acid, sodium hydroxide and ethyl mercuric chloride kombinasyonlarindan meydana geliyor. Bu kimyasallar sinirsistemini zehirleyen, tehlikeli, ölümcül ve kolayca beyin ve karacigere zarar veriyor. Kansere yol aciyor.

Hukumet cocuklarimizin bu asidan 4 kere olmalarini istiyor. (Turkiye’de de 4 kere yapiliyor.)

Hepatitis B asisinin icinde neler bulunuyor:

Hepatit geni bulunan mayadan

Aluminum: Toksik ve kanserojen.

Thimerosal: Mercury’nin turevi (icinde Mercury bulunuyor) Son derece tehlikeli bir koruyucu. Ethylene Glycol (antifriz) ve ethanol, thiosalicylic acid, sodium hydroxide and ethyl mercuric chloride kombinasyonlarindan meydana geliyor. Bu kimyasallar sinirsistemini zehirleyen, tehlikeli, ölümcül ve kolayca beyin ve karacigere zarar veriyor. Kansere yol aciyor.

Formaldehyde: Nörotoksin ve kansorejen. ( Sinir sitemine etki ediyor ve kansere neden oldugu biliniyor) Insomnia(uykusuzluk) hastaligina, oksuruk, basagrisi, mide bulantisi, burun kanamasi ve ciltte tahrise (kurdesen, pisik) neden oluyor. En cok ölüleri mumyalamak icin kullanilmasiyla taniniyor. Soylendigine gore formaldehyde’in insan bedenine girmesi icin hicbir guvenilir dozu yok. Yani her turlu miktar zararli.

Bu asi FDA tarafindan yeni dogan bebeklere kullanilmasi onaylanmadi. (Oysa Turkiye’de bu asi yeni dogan bebeklere uygulanmakta)

Hukumet cocuklarimizin bu asidan 3 kere olmalarini istiyor. (Turkiye’de de 3kere yapiliyor.)

Varicella/Chicken Pox/ Su cicegi asisinin icinde neler bulunuyor:

Sucicegi asisinin canli virusu 3 aylikken kurtajla alinmis bir erkek ve bir kiz bebegin akcigerlerinden yaratildi.

MSG:

Monosodium Glutamate pek cok yemekte ozellikle Asya yemeklerinde bulunan toksik bir koruyucu ve tat artirici madde. Asilarin icinde sabitleyici olarak kullaniliyor. Asinin durum degistirmesiyle isidan, isiktan ve asitlenmesinden korumak icin kullaniliyor.

Islenmis Jelatin:

Formaldehyde: Nörotoksin ve kansorejen. ( Sinir sitemine etki ediyor ve kansere neden oldugu biliniyor) Insomnia(uykusuzluk) hastaligina, oksuruk, basagrisi, mide bulantisi, burun kanamasi ve ciltte tahrise (kurdesen, pisik) neden oluyor. En cok ölüleri mumyalamak icin kullanilmasiyla taniniyor. Soylendigine gore formaldehyde’in insan bedenine girmesi icin hicbir guvenilir dozu yok. Yani her turlu miktar zararli.

Phosphates: Suda yasayan butun canlilari nefessiz birakiyor. Camasir, bulasik deterjanlarinin icinde ve temizlik malzemlerinin icinde bulunuyor.

Amerikan hukumeti cocuklarimizin bu asidan 3 kere olmalarini istiyor. (Turkiy’de 1 kere)

Kaynak: http://www.vaccinationnews.com/dailynews/may2001/whatsinvax.htm

Bu yaziyi yazarken kizimin asi karnesinden de destek aldim. Simdi 18 aylik olana kadar asi olmus kizimin toplam oldugu asi sayisini yazmak istiyorum. 18 ayliktan sonra da asilar vardi ancak biz yaptirmadik, bir daha da yaptirmayi dusunmuyoruz.

Iste asilar:

Hepatit B 3 doz

DBaT (Difteri, bogmaca, tetanoz) 4 doz toplam 12

IPV 4 doz

PCV 3 doz
https://helalderman.wordpress.com/2011/08/18/asi-hakkinda-gizlenen-gercekler/
HIB 4 doz

BCG 1 doz

MMR 1 doz

Su cicegi 1 doz

TOPLAM: 29 asi

Ben dusundum, dusunme sirasi sizlerde!
kuraldışı ve aşı hakkında sitesinden allıntıdır..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: